//
you're reading...
Zakupy

Zakup zwierzątka domowego dla dziecka

Będąc małym dzieckiem, każdy z nas uczy się nowych rzeczy i poznaje świat. Wszystko jest dla nas niezwykłe i nawet banalny przedmiot może stać się dla nas źródłem doskonałej zabawy. Wtedy też rodzice oraz najbliższa rodzina obsypuje nas wszelkiego rodzaju prezentami i zabawkami, dzięki którym możemy nie tylko miło spędzać czas, ale również się rozwijać poprzez zabawę. Na rynku można spotkać wiele przedmiotów dla dzieci, które pozwalają odkryć w dziecku swoje nowe możliwości: kreatywność, umiejętność myślenia i inne. Do nich należą wszelkie organki, klocki, układanki, książeczki ilustrowane czy kolorowanki. Przechodząc się po sklepach dla dzieci, na półkach sklepowych można znaleźć niemalże wszystko.

O zabawkach i zwierzątkach

Zabawki dają więc nam o wiele więcej niż tylko zabawę – pozwalają się rozwinąć, jednakże nie nauczą nas odpowiedzialności, sumienności i współczucia. Dlatego też oprócz zabawek, doskonałą formą nauki jest zwierzątko domowe. Wszelkiego rodzaju zabawki drewniane czy plastikowe nie mają uczuć, nie cieszą się na Twój widok, to tylko zwykła rzecz, którą można odstawić na półkę gdy nam się znudziła. Pozostaje więc pytanie jakie zwierzątko jest najlepsze dla rozwoju naszego dziecka.

stockvault-beagle-on-the-beach103157

W sklepie zoologicznym można znaleźć wiele malutkich stworzeń, które z pewnością sprawiłyby radość małemu dziecku, jednakże jeśli nie można ich pogłaskać i przytulić oraz te które nie będą potrafiły odwzajemnić naszych uczuć, to z pewnością nie będzie udany zakup. Jedynym zwierzęciem, który spełnia powyższe założenia to mały piesek.

Zanim zdecydujemy się na wybór odpowiedniego pieska, powinniśmy sprawdzić przede wszystkim czy dziecko nie jest uczulone na sierść zwierzaka – wtedy pozostaje nam zakup psa, który zamiast sierści posiada włosy. Do nich zalicza się na przykład yorkterrier. W przeciwnym wypadku najlepszą powszechnie uważaną rasą zwierząt, które idealnie nadają się dla dzieci w każdym wieku jest labrador. Psy tej rasy nie należą do agresywnych, wręcz przeciwnie – cechuje je spokój i opanowanie, są troskliwe i można zrobić dosłownie wszystko bez obaw na konsekwencje. Warto również nadmienić, iż są to jedyne zwierzęta, które są szkolone do dogoterapii – zajęć z dziećmi z porażeniem mózgowym oraz wszelkimi problemami ruchowymi.

Dzięki psom dzieci uczą się przede wszystkim ludzkich odruchów, reakcji na czyjąś krzywdę, a także miłości, zaufania i przywiązania. To właśnie dzięki nim stają się lepszymi ludźmi, których łączy silna więź z rodziną i przyjaciółmi. Ponadto codzienne obowiązki związane z posiadaniem psa uczą ich sumienności i odpowiedzialności za czyjeś życie. Jeśli więc posiadasz odpowiednie warunki mieszkaniowe, które umożliwią Ci trzymanie psa w domu, to warto się nad tym poważnie zastanowić.

Komentarze do artykułu

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz