//
you're reading...
Zakupy

Pajacyki – jakie wybrać ubranka dla niemowlaka?

Pajacyki, to ubranka dla niemowląt, które posiadają rozpinane nogawki po wewnętrznych stronach ud dziecka. Są one szczególnie polecane osobom, które dopiero od niedawna zostały pierwszy raz rodzicami. Każdy doświadczony rodzic z pewnością wie, jaką trudność im sprawia ciągłe przebieranie niemowlaka, nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. Tym bardziej, że zazwyczaj każdy młody człowieczek, tego nie lubi lub wręcz nie znosi. Bardzo rzadko się zdarza, iż dziecko podczas przysłowiowego przewijania leży spokojnie i pozwoli zdejmować z siebie różne ciuszki, bardzo często jednak płacze i nie pozwala się w ogóle dotknąć.

stockvault-happy-day105777

Pajacyki dla dzieci

Z pomocą przychodzą nam wtedy pajacyki, które dzięki rozpięciu znajdującemu się na całej długości ubranka w kroczku, pozwalają zdecydowanie ułatwić nam cały proces zmiany pieluchy. Szczególnie dla młodych tatusiów, którzy jeszcze nie potrafią zbytnio obchodzić się z niemowlakami, jest to bardzo duże ułatwienie. Tego typu ubranka dla niemowląt z pewnością powinny być na wyposażeniu garderoby naszego maluszka, a przynajmniej około dziesięciu sztuk, gdyż niekiedy tyle razy dziennie musimy przebrać nasze niemowlę.

Jakie ubranka wybierać

Nie bez znaczenia wydaje się być materiał, z którego powinny być wykonane ciuszki dla niemowlaków. Bez najmniejszego zastanowienia powinniśmy wybierać te, które w swoim składzie posiadają bawełnę. Bawełna to włókno, które posiada doskonałe właściwości higroskopijne, dzięki czemu bez problemu wchłania pot dziecka. Ponadto jest miękka, przyjemna w dotyku i nie powoduje żadnych podrażnień na skórze noworodka. Dodatkowo nie powoduje uczulenia i jest elastyczna, dzięki czemu nie ogranicza ruchów dziecka.

Dokonując zakupu ubranek dla niemowląt, warto również wybierać te, które są wyprodukowane w Polsce, albowiem to właśnie one zostają poddawane wszelkim badaniom mającym na celu ustalenie faktycznego składu dzianiny, z jakiej uszyto dany produkt. W szczególności nie warto dokonywać zakupów ubranek od chińskich producentów, albowiem nie jesteśmy w stanie dokładnie stwierdzić z czego zostały one zrobione.

Dzieci, a w szczególności noworodki posiadają bardzo delikatną skórę, stąd też bardzo ważne jest, aby dokonywać zakupu dobrych gatunkowo ubranek. Nieistotne jest czy to będzie markowe czy nie, natomiast bardzo istotne jest, aby nasze dziecko dobrze się w nich czuło i nie powodowały żadnego uczulenia na skórze oraz żadnego dyskomfortu, albowiem od tego zależy czy nasze dziecko będzie mogło spokojnie spać czy też wręcz przeciwnie.

Komentarze do artykułu

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz